PŘEDCHÁZÍ ZTRÁTĚ TEKUTINY KOLENA S KOMBINACÍ ŠÍPEK + IBISK A JE UŽITEČNÁ PŘI ODSTRAŇOVÁNÍ ZTRÁTY TEKUTINY.
ČAJ, KTERÝ POSKYTUJE VÝHODY PŘI KOMPENZÁCI ZTRÁTY TEKUTINY KLOUBU
IBIŠEK: Je to léčivá rostlina bohatá na antioxidanty obsahující vitamíny A, B2 a C.
IBISKOVÝ ČAJ: (Nejúčinnější forma pro vnitřní použití)
1. Regulací krevního tlaku snižuje riziko hypertenze (vysokého krevního tlaku). Chrání zdraví srdce a předchází riziku možných kardiovaskulárních onemocnění a mrtvice. Snižuje hladinu špatného cholesterolu (LDL).
2. Posiluje imunitní systém svými vitamíny a minerály.
3. Vzhledem k tomu, že obsahuje silné antioxidanty odvozené od vitaminu C, chrání tělo před škodlivými účinky volných radikálů.
4. Posiluje a chrání naše tělo před zdravím jater, orgánovým tukem a zimními nemocemi. Odstraňuje toxiny.
5. Zvyšuje paměť a motivaci, jelikož svým obsahem podporuje fungování mozku. Dodává vitalitu.
6. Svou antioxidační vlastností zvanou polyfenol chrání naše tělo před mnoha druhy rakoviny, jako je rakovina plic a žaludku.
7. Snižuje bolest a křeče při konzumaci během menstruace. Zajišťuje vyvážené fungování hormonů.
8. Zajišťuje také zdravé fungování žaludku a střev. Má relaxační účinek pro ty, kteří trpí bolestmi plynatosti a zažívacími potížemi. Je diuretikum a zabraňuje zácpě a infekcím močových cest.
9. Je protizánětlivý. Zmírňuje a zabraňuje zánětům a usnadňuje odstraňování škodlivých mikroorganismů z těla.
10. Může být pěstován bez odstranění nedostatku železa a anémie. Anémie snižuje odolnost těla a vyvolává různé nemoci.
11.Ibišek zrychluje metabolismus, zabraňuje tloustnutí snížením vstřebávání tuků. Usnadňuje hubnutí, protože spaluje tuky.
12.Je účinný při prevenci a léčbě chřipky, chřipky a nachlazení. Působí blahodárně na kašel a infekce krku a při léčbě onemocnění horních cest dýchacích.
13.Je antibakteriální. Předchází a léčí kožní plísně. Zpomaluje stárnutí, protože svými antioxidanty snižuje poškození buněk.
14. Má také antidepresivní vlastnosti. Snižuje stres. Uvolňuje podrážděnost, napětí a zmírňuje úzkost. Podporuje dobrý spánek
(Poznámka: Nejedná se o lék)
JAK VAŘIT IBISKOVÝ ČAJ?
Jako u téměř všech bylinných čajů, při přípravě ibiškového čaje; Měla by se používat metoda VAŘENÍ, nikoli metoda VAŘENÍ.
K přípravě ibiškového čaje přidejte 1 sklenici (200 cc) převařené vody a malou špetku (1 čajová lžička, pokud je ve formě prášku, 4, pokud je ve formě květu) přidá se sušený nebo čerstvý květ ibišku a uvaří se. Obecně platí, že po 10-12 minutách čekání je uvařený ibišek připraven k použití. Filtrovaný ibiškový čaj lze konzumovat horký i vychlazený.
I když se používá pro zdraví prospěšné během letních měsíců, lze jej konzumovat také jako ledový osvěžující nápoj.
Citron, hřebíček, skořice mohou být přidány do čaje Hibuscus pro přidání chuti, máta pro zvýšení detoxikačního účinku a med pro oslazení.
Pro pravidelné použití a zpočátku: 2 hodiny po jídle (např. odpoledne) stačí jeden šálek denně. V závislosti na reakci těla lze počet šálků zvýšit na dva.
ŠÍPKY + IBIKUŠOVÝ ČAJ PRO KOMPENCI ZTRÁTY TEKUTINY V KOLENĚ
6-8 šípků rozdrcených v hmoždíři a tloučkem vařte ve sklenici vody 5-6 minut v zakryté nádobě. Po přefiltrování a umístění do misky se přidají 3-4 sušená semena ibišku a počkají se 10-12 minut. Po uvaření se pije studené nebo horké. 2 hodiny po jídle, jak je popsáno výše, můžete konzumovat zpočátku 1 sklenici a poté až 2 sklenice kontrolovaně.
Chcete-li pochopit, zda dochází ke ztrátě tekutin nebo krystalizaci kyseliny močové:
Pokud máte potíže vylézt do schodů nebo na vyvýšené místo, znamená to, že dochází k dehydrataci. Užíváním čaje Habiscus + šípek je eliminován nedostatek „GLYKOSAMINU“ (Zabezpečuje tvorbu tekutiny v koleni).
Pokud mají potíže s chůzí po rovné cestě, může se objevit artritida. V tomto případě může být prospěšné použití popsané směsi čaje.
Pokud při sestupu ze schodů cítíte v koleni bodnutí podobné jehlovi; V tomto případě, protože může dojít ke krystalizaci kyseliny močové, by bylo prospěšné povařit 50 g celerových listů a vypít.
Poznámka: Těhotné ženy, ženy po porodu, osoby užívající chronické léky, osoby s onemocněním štítné žlázy by měly být opatrné, vyvarovat se užívání a pečlivě se poradit s lékařem
(Poznámka: Nejedná se o lék)