SAFRANLI KREM
SAFFRON CREAM

Cilde yumuşaklık verir, gençleştirir.
Cilt hasarlarını yok eder, cildi besler.
Yanıkları, yaraları iyileştirir. Ağrıları azaltır.
Egzama, sivilce, akne, leke ve sedefi giderir.
Erken yaşlılık çizgilerini, renk kayıplarını önler.
Kas, beden sızılarına karşı fayda gösterir.

Safran Abla

Safran Abla Safran Abla Safran Abla Safran Abla Safran Abla


SAFRAN ABLA VİTRİNİ

SAFRANLI KREM-SAFFRON CREAM

SAFRANLI KREM/   SAFFRON CREAM

Cilt bakımının vazgeçilmezi kremlerin, Safran ektrantı Safran Yağı buluşması. 100 ml kremlere '5-6 ml', <br> 150 ml kremlere  '7-8 ml' <br> Safran yağı ilaveli <br>' Marka Kremler / Safranlı Kremler'<br><br> 6 kutu krem için 30 ml Safran Yağı 100 TL

100 ml   ARKO SAFRANLI KREM- S. CREAM    45 TL

150 ml   ARKO SAFRANLI KREM- S. CREAM    55 TL

100 ml   NEUTROGENA SAFRANLI KREM-CREAM   65 TL

150 ml   NEUTROGENA SAFRANLI KREM-CREAM   90 TL

30 ml   SAFRAN YAĞI - SAFFRON OIL   100 TL

KREMİN GENEL TANIMI

Cilde yumuşaklık vermek, cilde bakım yapmak, cildi beslemek, cildin hasarlarını çizgilerini (kısmen) örtmek, derinlikleri doldurmak ve cildi güneş, soğuk gibi dış etkilerden korumak, cildin su kaybını önlemek (cilt üzerinde oluşturduğu ince bir film tabakası sayesinde) ihtiyacı ile kullanılan vitamin, mineral, yağ, bitki ektrantı,.. vb. katkılı güzel kokulu kozmetik.

Kremin genel yapısında taşıyıcı madde olarak; vazelin, gliserin, balmumu, badem yağı, lanolin gibi uçuculuğunu, tutunmasını, sürülmesini, kalıcılığını ve hücre içlerine sirayetini kolaylaştıran ve sağlayan yağ içerikli yağ tutucu maddeler, kokusunu ortaya çıkaran bitkisel esanslar vardır.

Kremin; hücre yenilemesini, beslemesini sağlayan vitaminler, mineraller ve bitki ekstrantları (özleri) ve koku amaçlı esanslar kremin muhteviyatını oluşturur.

Nemlendirici kremler; cildin nem dengesini ayarlar, yaşlanma hızını yavaşlatır.
Cildi, parlak ve canlı bir görünme kavuşturup, tazelik ve ferahlık kazandırır.

SAFRANLI KREMİN FAYDALARI:

1.Cilt hücrelerini yeniler, ölü hücreleri yok eder.
2.Cildi, canlı ve ışıltılı bir görünüme kavuşturur.
3.Cildi sıkılaştırır, cilt sarkmalarını önler.
4.Yaşlılık, stresle oluşan kaz ayağı izlerini önler.
5.Hücreleri besler. Yaşlılık, yorgunluk görünümünü azaltır
6.Ciltteki AKNE - siyah lekelere karşı etkilidir.
7.Selüiti önler. Selüite karşı etkin mineraller içerir.
8.Egzama (Dermatid) tedavisinde yarar sağlar.
9.Sedef hastalığını gidermede etkilidir
10.Gözenek genişlemesi önleyerek yağlanmayı engeller.
11.Renk pigmentlerini besler, VİTİLİGO'yu geciktirir.
12.Yaşlılığa bağlı renk değişim lekelerini giderir.
13.Cildin homojen bir renk dağılımına sahip olmasını sağlar
14.Cildi, güneşten gelen zararlı UV ışınlarından korur.
15.Dokuları besler, vücut PH oranını düzenler.
16.Ağrılı yere yapılan uygulamalarda ağrıyı dindirir.
17.Romatizma ve varis ağrılarına karşı etkindir.
18.İltihap/inflamatuar gidericidir. Enfeksiyonları yok eder.
19.Antidefresif ve pozitifliğiyle afrodizyak etkisi gösterir
20.Lenf sistemini düzenler kanallarını açık tutar.
21.Lenf düğümlenmelerini önler.

UYARI: bitkisel ürünler, bitki yağları ve bitki özlerinin kullanımıyla ortaya çıkması muhtemel yan etkiler ve bu etkilerden kaynaklanabilecek zararlar hakkında bilgilendirme notu.
.... Sitemiz sayfalarında yer alan bilgiler; konusunda uzman sayılan kişi ve kurumların yayınlarından derlenmekte ve ürün başlıkları altında toplanarak sizlere sunulmaktadır.
Makalelerden derlenen yazılar faydayı duyurabilmeyi, fayda sağlayabilmeyi amaçlayan bilgi içerikli yayınlardır. Dolaysıyla, bilgilendirme dışında ve bilgi verme seviyesinin üstünde kabul edilmemesi gereken detay yazılardır.
Yazılarda aktarılan bilgiler, önerilenler yada tavsiye edilen uygulamalar tedavilerde kesinlikle kullanılması önerilen REÇETE-VARİ /direktifleryazılar olarak algılanmamalıdır.
Keyfe-kader çay-tonik-katkı-bakım-masaj-tadlandırıcı... gibi kullanımların dışında kalan rahatsızlıklara çare olarak kullanmadan önce tıbbi destek aranmalı dolaysıyla doktora danışılmalıdır.
Yazılarda yer alan tavsiyelerin doğrulukları sorgulanmalıdır. Önerilen bitki ve ürünlerin gerek bitki elde ediliş yöntemleri gerekse üretimleri hakkında bilgiler edinilmelidir. Bilgiler; atadan kalma yöntemlerle alınıp-verilmemeli, bitki çeşitlenmelerindeki ve üretimlerindeki yeni gelişmeler çerçevesinde bilgilerin güncellenmesi gerekmektedir.
Yazılar daha ziyade rahatsızlıklarda fayda sağlayan yada sağlayabilecek bilgiler olarak kabul edilip, asıl tedavilere yardımcı, rahatsızlıkları önleyici, tedavileri destekleyici, vücüt değerlerini dengeleyici, eksikleri tamamlayıcı, organizmaları işlevlerine kavuşturucu, bünye bağışıklığını takviye edici, fiziksel ve mental aktiviteleri kolaylaştırıcı, vitamin ve mineral aktarıcı doğal katkıların tanıtımı olarak görülmelidir.
Doktor tavsiyesine her zaman başvurulmalı, doktor kontrolündeki tahlil sonuçlarına göre hareket edilmelidir.
Her madde ve onların sentezlenmesi ile oluşturulan en iyi ilaç bile, dozu ayarlanmadığı sürece zehre dönüşebilir.
Yılan zehiri ve diğer zehirli metaryellerde ilaç yapımında kullanılıyor. Doğada en zehirli bitkilerden de ilaç elde ediliyor. Panzehir üretimlerinde de yine o maddeler kullanılıyor.
Dozu ayarlanmamış "su" da can alabiliyor. Hayatın kaynağı sayılan suyun, aşırı alımında ve saflaştırıldığında zehire dönüşüp ölümle sonuçlanabilen durumlara yol açtığı gibi, en yararlı bitkilerde her ne koşulda ve her ne tarifte olursa olsun, kontrolsüz ve aşırı tüketimleriyle vücutta yan etkiler meydana getirebilmektedir. Vücutta bazı alerjik etkilere neden olabilmektedir.
Bu nedenle her bitki fasılalı ve kontrollü olarak dikkatlice tüketilmelidir. Dikkat edilmezse, kronik rahatsızlıklar göz önüne alımmazsa, bünyede olan diğer hastalıkları, tetikleyebileceği göz önüne alınmalıdır. Eğer bu riskler hesap edilmez yada eldeki bilgilere göre hareket edilirse faydalı olan bitkiler, sağlığı etkileyen zararlı bitkiler konumuna gelebilir.
Her aşırı yüklenmeler gibi fazla vitamin alımıda organizmaya, organlara zarar verebilir. (Ihlamur, adaçayı çok rahatlatıyor, kasları gevşetiyor diye fazlaca alındığında en azından kalp kapakcıklarını ve mide kapakcığını yumuşatır, cinsel uyarımları geciktirebilir...vb..)
Bu nedenle, derlenerek yayınlanan yazılar ve tavsiyeler doktor reçetesi gibi görülmemelidir. Özellikle, kronik rahatsızlıkları olanlar doktora danışarak kullanmalıdır.
Farklı farklı hastalıklardan tedavi görenler, sürekli ilaç kullananlar, kronik hastalıklarla mücadele edenler, alerjik hassasiyeti olanlar mutlaka doktora danışmalıdır.
Özellikle, bitki yağları, extrantları, detoks halleri yoğunlaştırılmış bitki özleri olduğundan, bitki sıvısı olmaktan uzaklaşıp neredeyse ilaç konsantresi konumuna yaklaşmaya başlamıştır. (ilaç ve hap dozajlamasından elbette kat ve kat uzaktır. Ama aşırı tüketimle bu fark azalır. Organlarda olan başka bir hastalığı tetikleyebilir ya da tedavisine sekte vurabilir. Bu nedenle aşırı tüketimden ve süreklilikten kaçınmalı. Kullanıma haftada bir kez olsun ara verilmeli ve kişilerden kişilere değişse de yarar sağladığı tespit edilen oranlarda kalınmalıdır) Sürekli kullanımlar için doktora mutlaka danışmalıdır.
Sürekli kullanımlar yerine fasılalı ve aşırıya kaçmadan alınmakla yetinmeyip, vücutta fiziki değişiklikler gözlendiği gibi mental değişiklikler de gözlenmelidir.
Alerjik bünyeye, kronik rahatsızlıklara sahip olanlar ile sürekli ilaç kullananlar daha dikkatli olmalı ve bu nedenle mutlaka doktora danışılmalıdır. Kullanılan ilaçların etkisini azaltmamak, hesaplanmayan sonuçlarla karşılaşmadan bitkilerden yararlanabilmek için.

SAFRANLI YAŞAMA DAVET EDİYORUZ...

'Sağlıklı yaşama' katkımız olursa ne mutlu bize...

En pahalı baharat olması, değerinden, kıymetinden, etkisinden ve faydasından olan safran; tüm bu özellikleri göz önüne alındığında, karşılığını kat ve kat ödeyen bir baharattır.
Etkisine bakıldığında 'pahalı' kavramının göreceli olduğu anlaşılır. Safranın, 50-80 lira (4-5 $) gibi bir fiyata satılan 1 gramıyla en az 50 fincan çayı 'sağlık iksiri' olarak içebilirsiniz.
Kahvehane çayının yarı fiyatına içebilen 'safran', sizce pahalı olabilir mi? Karşılığını veremese! 'o fiyatlara' ulaşamayacağı gibi, ekimide yapılamaz.
Fiyatını saptayan faktörlerin başında; etkisinin vazgeçilmezliği, dekardan ~0,5 kg elde edilmesi ve üretimdeki meşakkatin derecesi gelmektedir.


Safran Abla